Tag Archives: West highland white terrier

Polowanie na promocję

Istnieje w nas bez wątpienia kultura polowania na różnego rodzaju promocje. Uwielbiamy tanie rzeczy i nie lubimy przepłacać. Każdy Polak chcąc nie chcąc tak postępuje. Przyjrzymy się jak wygląda polowanie na promocje i co zrobić, aby nie dać się wpuścić w maliny. Najczęściej to sprzedawcy robią najpierw reklamy, aby zmusić klientów do zgłoszenia się po promocję. Często zdarza się, że tylko niektórym osobom rozdaje się kupony lub inne zachęty, aby zmusić jedną grupę docelową do działania. Ludzie lubią jak są wyróżniani, dlatego promocje skonstruowane stricte pod danego człowieka są najbardziej udane. Druga sprawa to zawyżanie cen przed promocją, aby później móc je obniżyć i tak do ceny, która będzie wyższa niż normalnie. Na to jednak najczęściej dajemy się nabierać, a samo już słowo promocja budzi w nas pozytywne skojarzenia. Nie można mu jednak zbyt często ufać, a trzymanie się na baczności powinno być podstawową sprawą. Podsumowując nie każda promocja jest nią i trzeba bardzo uważać na sprytne zabiegi sprzedawców. To istotne, aby zawsze być czujnym podczas dokonywania zakupów, ponieważ zawsze mają na nas wpływ pewnego rodzaju emocje, z których możemy nawet nie zdawać sobie często sprawy.

Witaj na moim portalu dotyczącym tematyki hobby! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji o hobby zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zapraszam do czytania i śledzenia mojego bloga!

TEORIA POTRZEB

Teoria potrzeb nie może nam w niczym odsłonić roli pięk­na w życiu człowieka. Teoria ta okazuje się raczej tylko orę­downiczką „dogodnych cnót społecznych” (Galbraith) sakra- lizującą zastane konwencje, służy przeistoczeniu ich w dog­mat. Przekonanie, w myśl którego teoria potrzeb miałaby być nauką empiryczną jest naturalistyczne . Zrekonstruujmy sens kantowskiej kategorii bezinteresow­nego sądu smaku.Sąd o pięknie jest czymś pojęciowo i treściowo bardzo ubogim. Często ogranicza się do słów „To piękne”. Parafra­zując Kanta uwagi na temat zgodności czynu z prawem mo­ralnym moglibyśmy w tym duchu stwierdzić, że zgodność werbalnego sądu estetycznego z wartością czegoś może być „nader przypadkowa i wątpliwa”, a zasada leżąca u podstaw tak rozumianego sądu może być zupełnie nieestetyczny.

 

Witaj na moim portalu dotyczącym tematyki hobby! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji o hobby zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zapraszam do czytania i śledzenia mojego bloga!