Tag Archives: o mnie sie nie martw

Klatka dla ptaków – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Każde zwierzątko domowe zasługuje na dobre warunki życiowe – pies musi mieś swoją miskę i legowisko, kot również, rybki akwarium, a ptak klatkę. W przeciwieństwie do psa czy kota, ptak spędza w klatce praktycznie całe swoje życie, zatem ważne żeby była ona wygodna, komfortowa i spełniała wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa, czy ułatwiała karmienie. Co istotne – każda klatka dla ptaków jest inna i powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ klatkę dobieramy do gatunku zwierzęcia, które będziemy w niej hodować. Mamy więc do wyboru klatki dla papug, kanarków itd. Gatunki również różnią się miedzy sobą, zatem zwróćmy uwagę, czy klatka którą mamy zamiar kupić dedykowana jest papugom falistym czy większym papugom. Zasada jest prosta – im większa klatka, tym lepiej, ponieważ ptak ma więcej miejsca do życia i zabawy, (oczywiście wielkość klatki musimy również dopasować do naszych możliwości lokalowych). Warto, aby klatka dla ptaków miała wysuwaną kuwetkę, co ułatwi nam utrzymanie jej w czystości bez obawy, że ptak odfrunie. Przydatne są również drążki do siedzenia (uważajmy, żeby nie było ich zbyt dużo i zbyt mało), pojemniki na pokarm czy wodę. Jeśli mamy wątpliwości – najlepiej spytajmy sprzedawcę.

Witaj na moim portalu dotyczącym tematyki hobby! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji o hobby zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zapraszam do czytania i śledzenia mojego bloga!

Polowanie na promocję

Istnieje w nas bez wątpienia kultura polowania na różnego rodzaju promocje. Uwielbiamy tanie rzeczy i nie lubimy przepłacać. Każdy Polak chcąc nie chcąc tak postępuje. Przyjrzymy się jak wygląda polowanie na promocje i co zrobić, aby nie dać się wpuścić w maliny. Najczęściej to sprzedawcy robią najpierw reklamy, aby zmusić klientów do zgłoszenia się po promocję. Często zdarza się, że tylko niektórym osobom rozdaje się kupony lub inne zachęty, aby zmusić jedną grupę docelową do działania. Ludzie lubią jak są wyróżniani, dlatego promocje skonstruowane stricte pod danego człowieka są najbardziej udane. Druga sprawa to zawyżanie cen przed promocją, aby później móc je obniżyć i tak do ceny, która będzie wyższa niż normalnie. Na to jednak najczęściej dajemy się nabierać, a samo już słowo promocja budzi w nas pozytywne skojarzenia. Nie można mu jednak zbyt często ufać, a trzymanie się na baczności powinno być podstawową sprawą. Podsumowując nie każda promocja jest nią i trzeba bardzo uważać na sprytne zabiegi sprzedawców. To istotne, aby zawsze być czujnym podczas dokonywania zakupów, ponieważ zawsze mają na nas wpływ pewnego rodzaju emocje, z których możemy nawet nie zdawać sobie często sprawy.

Witaj na moim portalu dotyczącym tematyki hobby! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji o hobby zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zapraszam do czytania i śledzenia mojego bloga!

Zakupy produktów z katalogów

Mimo tego, że na rynku jest ogromna ilość sklepów, w których możemy kupić wszystko, czego potrzebujemy oprócz tradycyjnej formy zakupów możemy dokonywać ich za pośrednictwem Internetu to na rynku istnieje jeszcze jedna grupa klientów, która preferuje zakupy asortymentu z katalogów. Zakupy z katalogów dotyczą najczęćiej takich produktów jak kosmetyki firm, których asortymentu nie ma w sklepach, ubrań znanych zagranicznych producentów, oraz firan, zasłon. Zakupy produktów pokazanych w katalogach jest bardzo ryzykowne, ponieważ produkt pokazany w katalogu odbiega swoim wyglądem od tego w rzeczywistości, przy zakupie ubrań nie mamy żadnej możliwości przymierzenia danej rzeczy, dotknięcia materiału a co za tym idzie nie wiemy czy podany rozmiar będzie tym właściwym dla nas. Ceny, które podane są w katalogach mogą być wygórowane a my nie mamy możliwości porównania z ofertą innego producenta, i co najważniejsze musimy czekać na zakupiony towar nawet do dwóch tygodni w przypadku reklamacji to my ponosimy koszty odesłania towaru i znowu musimy czekać albo na zwrot pieniędzy albo na jego wymianę. Jednak taka forma zakupów ma swoich licznych zwolenników.

Witaj na moim portalu dotyczącym tematyki hobby! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji o hobby zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Zapraszam do czytania i śledzenia mojego bloga!